Szanowni Państwo,

z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa chcielibyśmy poinformować, że najbliższe gale rozdania nagród Dobra Firma zostały przełożone. 

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników liczymy na Państwa zrozumienie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

10 lat ZPP

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jest największą organizacją pracodawców w Polsce, gdyż reprezentuje głównie małych i średnich przedsiębiorców.

W roku 2020 będzie obchodził 10. rocznicę powstania, w związku z tym powraca do przyznawanych w pierwszych latach działalności nagród przedsiębiorcom. Organizuje je w skali lokalnej, czyli tam, gdzie najprężniej działa mały i średni biznes, w jego matecznikach – regionach.

Koncepcja nagród Dobra Firma

Mały i średni biznes posiada wciąż swój wielki, niewykorzystany potencjał rozwojowy. Co prawda to on generuje gross polskiego PKB i zatrudnienia, jednak wciąż nie wykorzystuje wszystkich możliwości przyspieszenia swego rozwoju. Dlatego też w obszarze MŚP wciąż jest duży potencjał na implementacje nowych rozwiązań, zarówno w dziedzinie finansów, ubezpieczeń, IT czy wykorzystania unijnych funduszy przeznaczonych na rozwój.

Dlatego też wydaje się, że gale z wręczaniem nagród dla lokalnych liderów biznesu są znakomitą okazją do nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, by móc rozwinąć swą działalność w perspektywicznym obszarze MŚP.

Począwszy od 2020 roku planujemy rozpocząć uroczystości nagradzania lokalnych liderów biznesu na specjalnych galach, które gromadzić będą najlepsze firmy z regionu.

Gala wręczenia nagród

Uroczystość wręczenia nagród liderom biznesu odbywać się będzie w prestiżowej lokalizacji stolicy danego województwa.

Gala rozpoczyna się ok. 18.00 i kończy ok. 21.00 wieczornym bankietem z kolacją przy okrągłych stołach.

Wydarzenie składa się z trzech części:

Powitanie

Powitanie przez prezesa ZPP i dyrektorów biur lokalnych oraz zaproszonych gości.

Wręczenie nagród

Ok. 90 liderów lokalnego biznesu odbiera nagrody Dobrej Firmy.

Bankiet

W nieformalnej atmosferze czas na nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Selekcja kandydatów do nagród

Wybór kandydatów do nagród odbywa się przy współpracy z renomowaną agencją wywiadu gospodarczego – Info Veriti Polska Sp. z o.o.

Na podstawie głównie „twardych” danych z KRS oraz wskaźników opracowanych przez ekspertów ZPP powstaje lista firm z danego regionu spełniających kryteria przyjęte w poszczególnych kategoriach. Szeregujemy je w kolejności, zwycięzcy wręczamy nagrodę w kategorii (statuetka niedźwiedzia), pozostali przedsiębiorcy z listy są laureatami plebiscytu (otrzymują specjalne dyplomy).

Kategorie nagród

Laureaci i zwycięzcy w konkursie Dobra Firma wyłaniani są w 4  kategoriach w podziale na małe oraz średnie i duże przedsiębiorstwa, zgodnie z unijną definicją:

  • małym przedsiębiorcą jest przedsiębiorca zatrudniający mniej niż 50 osób i jednocześnie osiągający roczny przychód nie wyższy niż równowartość 10 mln euro lub którego roczna suma bilansowa nie przekracza równowartości 10 mln euro
  • średnim przedsiębiorcą jest przedsiębiorca zatrudniający mniej niż 250 osób i jednocześnie osiągający roczny przychód nie wyższy niż równowartość 50 mln euro lub którego roczna suma bilansowa nie przekracza równowartości 43 mln euro
  • dużą firmą jest każda, która zatrudnia 250 lub więcej osób i osiąga roczny przychód wyższy niż równowartość 50 mln euro lub której roczna suma bilansowa przekracza równowartości 43 mln euro.

Plebiscyt wśród mieszkańców

W wybranych miastach zostanie również przeprowadzony plebiscyt wśród mieszkańców, którzy wybiorą najlepszą mikro firmę oraz przedsiębiorstwa prowadzące najciekawsze działania charytatywne i CSR w danym regionie.

Co otrzymują nagrodzeni

Wszyscy laureaci Programu Dobra Firma otrzymują tytuł Dobrej Firmy, dyplomy, naklejki na drzwi, licencję na użytkowanie znaku, a zwycięzcy każdej kategorii dodatkowo statuetkę niedźwiedzia.

Partnerzy Główni

Partnerzy Merytoryczni